Gothic 2 Night of the Raven Návod #4

18. března 2008 v 18:04 | Game Triler |  Návod Gothic 2
Jděte dále okolo bordelu a promluvte si s prodavačem ryb Halvorem. Dále si všimněte trénujících paladinů - mezi nimi je člověk v brnění milice, Martin. Důkladně si s ním promluvte a dozvíte se nějaké informace. Martin vám také může prodat nějaké dobré zbraně. Jděte dále a u vody si promluvte s rybářem Farimem - rozhovor s ním vám odkryje novou lokaci, ale na to je zatím čas. Zmíní se o tom, že mu vojáci z milice berou ryby - slibte mu pomoc. Vraťte se za Martinem a všechno mu povězte. Bude chtít mluvit s Farimem, takže mu to jděte hned říct a máte splněný úkol a nějaké ty zkušenost a odměnu. Teď se vraťte do bordelu a promluvte si s dívkou jménem Nadja o zmizelých lidech - něco ví, ale nechce si promluvit tady, protože její zaměstnavatel Bromor nerad vidí, že jen mluví a nepracuje. Promluvte si tedy s Bromorem a poté mu zaplaťte padesát zlatých a promluvte si s Nadjou. Zavede vás do pokoje, kde si s ní už můžete promluvit. Dozvíte se zajímavé informace o dívce z bordelu, která zmizela. Až se zeptáte na všechno, odejděte (můžete si užít, pokud chcete - nakonec to jste si přece zaplatili :)).
Teď se vydáme trochu si zabojovat. Pokud ještě nemáte žádné brnění, kupte si od Ignaze svitek "Sleep" a v noci ho použijte na strážného nalevo od vchodu do města (toho, kterým jste přišli poprvé). Až usne, vybrakujte truhly, ve kterých je spousta věcí, mimo jiné i kožené brnění. Až skončíte s vybíráním truhel, stráž bude pravděpodobně vzhůru, což ale nevadí - vyskočte na bednu a utečte pryč po střechách. Teď když je noc, můžete ještě vyřešit úkol od Ignaze - najděte si nějakou chatrč, kde spí pouze jedna osoba a zaútočte na ni. Až bude na zemi, zakouzlete na ni "Oblivion" a vraťte se říct Ignazovi, že svitek fungoval. Tak to bychom měli. Vyspěte se do rána, kupte si zásobu šípů a v této části hry doporučuji koupit od Bospera dobrý luk (pokud na něj nemáte obratnost, Lares vás vyučí). Zbraň na blízko nekupujte - za chvíli získáte jednu dobrou. Vyjděte z města bránou u tržiště a dejte se cestou doleva, ale nechoďte ještě nahoru. Místo toho jděte dole podél skalní stěny až narazíte na jeskyni. V ní jsou dva bandité, kteří by vám s nějakým dobrým lukem neměli dělat větší problémy. Každý z nich má dobrý meč ("Epee"), takže bylo zbytečné nějaký kupovat. Poberte všechno, co najdete a vraťte se zpět na rozcestí před bránou.
Jděte opět doleva, ale tentokrát po cestě, takže vystoupáte na skálu. Pokud byste šli dál po cestě, narazíte na maják obsazený bandity, o kterém vám říkal Jack. Jsou tři a jsou celkem tuzí, proto mám pro vás jeden typ jak je udělat celkem bez problémů. Kupte si od Ignaze svitek na proměnu ve "Fire Lizarda" a těsně před majákem se proměňte. Teď už nebude problém je ohnivým dechem usmažit. Až je zmáknete, stisknutím klávesy "Enter" se proměníte zpátky a poberte co můžete. V majáku vyberte truhlu a úplně nahoře seberte nějaké ty užitečnosti. Vedle majáku je vzácná rostlinka "Dragonroot", která vám trvale zvýší sílu o jeden bod. Až budete ve městě, nezapomeňte Jackovi říct, že jeho maják už je čistý. Teď ale jděte opačným směrem nad cestou, kterou jste sem přišli a narazíte na lovce jménem Niklas, který vás může vytrénovat v používání luku. Pokud pořádně prozkoumáte okolí dále od něj, najdete kromě spousty bylinek i kostru mága, u které je něco svitků, lektvarů a dokonce i magický prsten přidávající manu. Teď vyřídíme druhé bandity. Vraťte se zpět na rozcestí u městské brány. Dejte se tentokrát doprava a dojděte až ke kamenným schodům. Vyjděte je a dejte se doleva. Pokud chcete nějaké cennosti, nepokračujte po cestě, ale sledujte sráz až narazíte na kostru vojáka milice, který u sebe něco má. Jděte zpět na cestu a pokračujte doleva od schodů. Po chvilce narazíte ve skalní stěně na jeskyni. Pobijte minimální odpor a vezměte si co se dá, hlavně divně vyhlížející rybu. Pokud se na ni podíváte v inventáři zjistíte, že je v ní kromě pár zlatých také dopis. Přečtěte si ho a dozvíte se, že prodavač ryb Halvor z města je s těmito bandity spolčený. Zapamatujte si ho a vraťte se ke kamenným schodům.
Gothic 2 Addon Nechoďte po nich dolů, ale pokračujte dál směrem nahoru a dojdete na Akilovu farmu. Ještě kousek před ní je pole, na kterém pracují dva bratři Egill a Ehnim. Za pár zkušeností můžete chodit od jednoho k druhému a vyřizovat jim vzkazy, dokud se do sebe nepustí. Na Akilově farmě si všimněte dvou žoldáků Engarda a Alvarese. Ty musíte zabít, ale pokud na ně nemáte, vraťte se k městské bráně a zaplaťte deset zlatých strážci jménem Mika a povězte mu o tom - vydá se tam s vámi a s ním už to není problém (ale pokud je zabije on, nedostanete zkušenosti). Promluvte si s Akilem, ale odměnu odmítněte (získáte více zkušeností). Zmiňte se mu, že jste nový poslíček od Baltrama a dá vám pro něj balíček. Také si promluvte s Randolphem na poli - zmíní se vám o soutěži v pití piva v nedaleké hospodě. Tam se podíváme za chvíli, ale teď se vraťte do města. U brány řekněte Hakonovi, že bandité jsou mrtví a máte další splněný úkol. Balíček odevzdejte Nagurovi podle pokynů výše a až se za ním stavíte druhý den, získáte peníze. Teď se vydejte za Halvorem. Ukažte mu tuto listinu a trošku ho vydírejte (neudávejte ho). Nabídne vám poté několik speciálních ryb, které v sobě budou obsahovat nějaké ty užitečnosti. Teď si běžte promluvit s hostinským Kardifem, který vám řekne, že za Halvorovou rybárnou na vás někdo čeká. Neváhejte a běžte se tam podívat - stojí tam Atilla. Poděkuje vám, že jste se vždycky nezachovali tak, jak by se zachovala většina lidí a dá vám rezavý klíč. Prozradím, že klíč je od zlodějské gildy a to co Atilla myslel, bylo neudání Rangura, Halvora a vpašování dopisu do kapsy Sarah a její následné udání Andremu. Za rybárnou také jakási žena vaří polévku. Pokud jí přinesete rybu, uvaří vám rybí polévku. Také se vám zmíní, že chce sošku Innose, takže až na nějakou narazíte, schovejte si ji pro ni - získáte zkušenosti.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama