Gothic 2 Night of the Raven Návod #15

18. března 2008 v 18:26 | Game Triler |  Návod Gothic 2
A jste na místě, které vám rozhodně nemůže být povědomé, protože v původním Gothicu 2 nebylo. Jste ve světě datadisk - Jharkendaru. Vydejte se na průzkum. Až se dostanete ven z chrámu, promluví s vámi Saturas. Důkladně si s ním promluvte a dozvíte se spoustu věcí. Promluvte si se všemi mágy v okolí a od Merdariona si vezměte "Focus Stone" (ano, jedná se o jeden z kamenů, kterým byla vytvořena bariéra v Gothicu 1). Vraťte se do chrámu a na podstavec v jedné místnosti tento "Focus Stone" použijte. Aktivuje se teleporter vedle (pozor na kamenného strážce, ale v této části hry by vám neměli dělat problémy). Vstupte do teleporteru a objevíte se venku. Jděte říct Merdarionovi o vašem úspěchu a dostanete další kámen na aktivaci dalšího teleporteru. Od jednoho z mágů si kupte mapu oblasti a podívejte se na ni. Až se trochu rozkoukáte, jděte na západ.
Gothic 2 Addon Narazíte na piráta jménem Alligator Jack, se kterým si promluvte a poté souhlaste, že mu pomůžete v lovu. Celou dobu ho sledujte a pomozte mu zabít pár ubohých krys a podobné havěti, která se vám teď nemůže rovnat. Pokud se někde zpozdíte, Jack na vás počká, takže není nutné nějak výrazně spěchat. Po chvíli si můžete všimnout jeskyně po levé straně s nějakými potvorami a vybavením. Je tu také další červený kříž, kde si můžete něco vykopat krumpáčem a získat něco zkušeností. Cestou si také promluvte s dřevorubcem, který si bude stěžovat a bude po vás chtít, abyste vyřídili jeho vzkaz Henrymu. Až skončíte s lovem, Jack vám dá nějaké maso, které musíte přinést Morganovi v pirátském táboře. Když se podíváte na mapu, uvidíte ve své blízkosti modrý puntík (několik stejných je i v místě, kde jsou ostatní mágové) - to značí místo, kde je další teleporter a kam máte umístit "Focus Stone", ale zatím to nedělejte - vydáme se do tábora pirátů. Projděte po pravé straně okolo polorozbořené věže, kde je pár banditů. Zatím tam nechoďte a jděte k táboru. U brány vás zastaví Henry a bude chtít za vstup pět set zlatých. Vyřiďte mu vzkaz od dřevorubce, řekněte, že nesete Morganovci maso a zeptejte se ho na piráty. V tuto chvíli už se vstup do tábora snížil na hranici tří set zlatých. Jděte tedy do věže a zabijte tři směšně slabé bandity. Vraťte se to říct Henrymu a vpustí vás za stovku. Zaplaťte a vejděte. První, s kým si promluvte, je Garett. Dá vám nějaké informace, můžete si u něj koupit nějakou tu zbraň a prodat mu nějaké zbytečnosti, kterých určitě taháte tuny. Také vám řekne, že míval pěkný kompas, ale kapitán mu ho vzal a někam ho zakopal stejně jako své další poklady. Řekne vám přibližně kde - jděte do moře a vydejte se doleva, až přijdete na pláž s několika potvorami, mezi kterými bohužel jsou i Ohniví Ještěři ("Fire Lizard"), kteří jsou hodně tuzí a jejich ohnivý dech je velice rychle smrtelný. Naštěstí nejsou úplně u pobřeží, takže se jim dá v pohodě vyhnout. Jděte až na konec a podél stěny na pobřeží. Uvidíte červený kříž na zemi, takže se vybavte krumpáčem a vykopejte kompas pro Garetta. Je tu ještě jeskyně se třemi zombíky a nějakými užitečnostmi, ale nic extra. Vraťte se za Garettem a dejte mu kompas. Dá vám za odměnu celkem dobrý pásek.
Gothic 2 Addon Dál si promluvte s Francisem, který stráží Gregoru chatrč, kde by mělo být brnění banditů, které potřebujete k dalšímu postupu. Promluvte si o něm s ostatními bandity okolo Garetta. Jděte dál a narazíte na Morgana, který tu spí. Dejte mu maso a promluvte si s ním - dá vám úkol vyčistit pláž od potvor - jděte tedy dále podél břehu a pobijte několik ještěrů a v jeskyni jednu Stínovou bestii a vraťte se mu to říct. V jeskyni hned vedle Morgana je Samuel. Dá vám radu, jak se dostat Francisovi na kobylku. Také mu řekněte, že chcete nějaké silnější pití - dá vám svůj dryák, který vám dočasně o hodně zvýší rychlost pohybu a stojí pouhých třicet zlatých. Rozhodně si jich pár kupte. Pokud jeden donesete pirátovi, který stojí kousek od Garetta (Brandon), získáte zkušenosti a může vás vyučit v síle a obratnosti. Od Samuela si také kupte dvacet grogů, které dáte Skipovi. Teď už konečně jděte na místo, kde dáte na podstavec další "Focus Stone" a projděte teleporterem. Ocitnete se opět u mágů, takže si běžte pro další kámen a promluvte si se Saturasem a poté s Riordanem - a máte nový úkol. Jděte na místo, kde jste právě aktivovali teleporter a jděte dále do kaňonu podél levé strany. Nejprve najdete malý výběžek, ve kterém je starý známý červený kříž na zemi, který samozřejmě seznamte s vaším krumpáčem. Jděte dále a narazíte na tábor skřetů. Je jich sice celkem dost, ale dají se postupně vylákat a navíc díky chybce v umělé inteligenci se skřeti často zastaví u výběžku ze skály nebo se zaseknou ve stanu. Až je všechny vyrubete, seberte jejich náčelníkovi klíč a prozkoumejte to tu - truhlu ve stanu otevřete kódem LRRLLL. Také tu najdete sochu Beliara.
Vydejte se do velké budovy ve skále hned vedle a hned na uvítanou vás za dveřmi pozdraví váš nový nepřítel - "Fire Demon". Sice má celkem silný a rychlý útok, ale pokud se vám ho povede zahnat ke stěně a budete rychle máchat mečem, většinou si ani neškrtne. Truhlu, u které ležel můžete otevřít kombinací RRLRLRL. Teď to tu pořádně prozkoumejte - není to tu tak velké. Pobijte pár kamenných strážců a ohnivých démonů a seberte co se dá. Najděte žlutý kamenný tablet a přečtěte si všechny "Lecterns", Až tu skončíte, vyjděte ven a držte se stále vlevo, čímž obejdete celý kaňon po obvodu (podívejte se na mapu). Vlezte do každé jeskyně - v některých jsou červené kříže. V jedné jeskyni je dokonce skvělá jednoruční zbraň "Rapier" s minimálními nároky na používání a poškozením sto bodů. Nakonec se vyškrábejte na kamenný most nad kaňonem a projděte jeskyni plnou "Minecrawlerů", ve které je dost věcí. Dá se jí projít až do bažin, ale tam se podíváme až později, tak se vraťte zpátky a až prošmejdíte celý kaňon, vraťte se do tábora pirátů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama