Gothic 2 Night of the Raven Návod #11

18. března 2008 v 18:14 | Game Triler |  Návod Gothic 2
Gothic 2 Addon Poté už vám nic nebrání v rozpravě s Garondem - vůdcem této expedice. Důkladně ho prokecněte a dostanete nový úkol. Aby vám dal důkaz pro Lorda Hagena, musíte mu donést zprávu o stavu jeho tří výprav, které vyslal těžit magickou rudu. Dá vám také mapu s jejich umístěním a slíbí odměnu pět set zlaťáků. Zeptejte se ho na Gorna - pustí ho na svobodu za tisíc zlatých. Promluvte si opět s Percivalem a Oricem a dozvíte se další informace. Jděte za Miltenem a řekněte mu o Gornovi. Milen vám přispěje dvě stě padesát zlaťáků. Pokud máte stále obyčejné lehké brnění, jděte vykoupit Gorna hned (částku jde totiž ještě snížit přispěním samotného Gorna a Diega, ale je to zdlouhavé - podívejte se když tak na můj návod na Gothic 2 bez datadisku). Stačí si promluvit s Garondem a poté s Geroldem. Ve vězení stiskněte spínač na stěně a promluvte si s Gornem. Dá vám střední žoldácké brnění. Gorn odejde za Miltenem, kam se vydejte také - promluvte si s oběma a připravte se vyrazit na splnění úkolu od Garonda. Pořádně se na to vyspěte a doplňte si zásoby. Jděte k Udarovi a po kládě dolů. Náš první cíl bude důl kousek od místa, kde jste skočili do vody (podívejte se na mapu - je to ten osamocen, zbylé dva jsou kousek od sebe).
Gothic 2 Addon Pokud stále nemáte na skřety (já na ně neměl, maximálně na jednoho), utečte jim jako minule úplně stejnou cestou - do vody vás pronásledovat nebudou (později jsem přišel na účinnou taktiku - stačí být úplně dole na kládě a skřeti na vás nebudou útočit, ale vy na ně zbraní dosáhnete, tak je můžete pomalu urubat bez ztráty jediného hitpointu). Plavte vodou stejným směrem, jakým jste přišli. Doplavte až úplně na konec řeky k vodopádu. Za vodopádem je tajná místnost s několika užitečnostmi. Vylezte na pravém břehu (pokud plavete proti proudu) a všimněte si dřevěné věže opodál. Vybijte "Snappery" a vydejte se tam. Ještě než vejdete do dolu, pomodlete se u sochy Innose a posbírejte věci okolo ní (něco je ukryto i za ní). V dole vám Grames řekne, že paladin Marcos vzal všechnu rudu a odešel ji někam ukrýt. Vyjděte tedy z jeskyně a vydejte se směrem nad vodopád. Překročte dva dřevěné mosty, pobijte spoustu havěti a také bandity dole. Pokračujte dál údolím směrem od banditů a najděte malou chatrč s červenou střechou (je na mapě) a spoustou krys a dalších potvor okolo. Za chatrčí v jeskyni je Marcos, se kterým si promluvte. Poté otevřete dveře do malé jeskyňky a vezměte si co chcete. Kousek nad Marcosem jsou lovci Talbin a Engrom. Talbin vás může naučit brát trofeje, ale chce za to kousek sýra, který je ale v truhle vedle něho a kterou můžete bez problémů vypáčit aniž by to někomu vadilo. Promluvte si s oběma a poté se pomocí runy dopravte do hradu, prodejte a nakupte co uznáte za vhodné a vyspěte se do rána (to aby vás na další cestě nezastihla noc) a připravte se na další cestu.
Gothic 2 Addon Z klády jděte opět pořád rovně nahoru, ale tentokrát jděte podél vody doprava, dokud nedojdete ke skalní stěně. Pobijte nějaké potvory a jděte po cestě až do průsmyku, kde pobijte vlky a prozkoumejte mrtvolu Olava. Jděte dál po cestě a podle mapy dojděte k prvnímu dolu. Jak brzo zjistíte, důl byl napaden "Minecrawlery" a všichni jsou tu mrtví. Vybijte "Minecrawlery" (pozor, na konci jeskyně je jeden "Minecrawler Warrior", který je o dost tužší) a najděte mrtvolu Silveria. Prozkoumejte ji a vezměte si dopis, který si přečtěte. Stojí v něm, že Diego vzal magickou rudu do jiného úkrytu. Dojděte do druhého dolu, kde je osazenstvo trochu živější, ale také není moc početné. Promluvte si s Jerganem, který vás může naučit brát trofeje a také vám popíše, kde se skrývá Diego. Dále si promluvte s Bilgotem, Tengronem (dám vám prsten pro Udara, takže až budete na hradě, nezapomeňte mu ho dát) a Fajethem. Ten po vás bude chtít službičku - vymlátit všechny "Snappery" v okolí dolu - nic těžkého. Až to budete mít, řekne vám, kolik rudy mají. Teď se podívejte na mapu a všimněte si malého průsmyku ve tvaru U kousek odtud - to je místo, kde se skrývá Diego. Poznáte to podle dvou mrtvých paladinů před ústím. Promluvte si s Diegem a dozvíte se, kolik beden hlídá. Také by odtud rád vypadl, ale to vyřešíme za chvilku. Teď se teleportujte do hradu a Garondovi podejte důkladnou zprávu o těžbě dostanete slíbený dopis pro Lorda Hagena a peníze. Teď je na čase nahrabat si bez větší námahy hromadu zkušeností a dostat se o pár levelů výše.
Gothic 2 Addon Opět se připravte na cestu a kupte si hojivé lahvičky - budou potřeba. Vraťte se k Diegovi a řekněte mu, že můžete jít pryč spolu. Bude souhlasit a půjde za vámi. Jděte tedy okolo dolu, kde jste byli jako první a poté podíl řeky až nahoru k průchodu do Nového světa. Vtip je v tom, že za potvory, které zabije Diego dostanete zkušenosti. Diego je výborný bojovník se silnými zbraněmi a neuvěřitelným množstvím hitpointů. Pokud mu ale náhodou klesnou, není problém mu v rozhovoru nabídnout hojivý lektvar. Když máte po ruce tak dobrého parťáka, byla by hloupost jít přímo k cíli. Jděte všude kam můžete (jsou ale místa, kam Diego nepůjde, ale na to vás vždy upozorní) a pobijte co se dá. Většinou stačí pouze dojít k nepřátelům a Diego je ihned začne ostřelovat lukem a poté je dorazí mečem. Já takto postoupil asi o tři levely bez vytažení zbraně, ale jde to i o víc. S takovýmto pomocníkem se stavte i za Denem, jehož tělo leží kousek od řeky v místě, kde jste poprvé skočili do vody, ale kousek od něj je i hejno "Snapperů" a dokonce i jeden "Dragon Snapper", ale s Diegem to nebude problém. Až tady skončíte, jděte nahoru směrem k průchodu. Cestou ještě uvidíte po levé straně dalšího "Dragon Snappera", se kterým si Diego hravě poradí a oberte mrtvolu paladina, která tu leží. Až budete nahoře u průchodu, ještě nechoďte dovnitř, ale pokračujte po cestě a zabíjejte skřety. Až dojdete k jezeru, promluví s vámi Diego a dostanete speciální "Nostalgy Bonus". Jste totiž na místě, kde začínal Gothic 1 a to tím, že s vámi začal mluvit právě Diego. Diego se zmíní, že na tomto místě je ještě něco, ale nemůže si vzpomenout a odejde k průchodu. Já však vím, co měl Diego na mysli. Jedná se o jeho váček s penězi, který je na levém břehu jezera (pokud se dívate na jezero od místa, kudy jste přišli), pro který by vás stejně poslal až ho potkáte v Khorinisu, takže abyste se sem nemuseli zbytečně vracet, vezměte ho už teď. Vraťte se k průchodu, promluvte s Diegem a projděte na druhou stranu. Až budete na druhé straně, začíná třetí kapitola, ale tu vyřešíme až příště…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rickyteand Rickyteand | E-mail | Web | 25. července 2018 v 14:22 | Reagovat

Алюминиевая опалубка распространена на тех стройках, где многократное применение конструкций не обязательно. Данный вид съемной опалубки http://builderbest.byethost7.com/ широко востребован на современном строительном рынке.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama